facebook buisness manager logo

Weryfikacja Twojej firmy w Facebook Business Manager

Jak zweryfikować swoją firmę

Weryfikacja firmy ma na celu potwierdzenie, że konto Facebook Business Manager jest rzeczywiście własnością określonej firmy.

1. Przejdź do Facebook Business Manager:  https://business.facebook.com/

2. Na lewym pasku bocznym wybierz Więcej narzędzi, a następnie przejdź do Ustawień firmowych.

facebook business suite

3. Z lewego paska bocznego w Ustawieniach biznesowych przejdź do Centrum zabezpieczeń. Następnie kliknij przycisk Rozpocznij weryfikację w obszarze Weryfikacja firmy.

UWAGA!

Jeśli masz problemy z weryfikacją swojej firmy na Facebooku i przycisk Rozpocznij weryfikację jest nieaktywny, zapoznaj się z tym wpisem, aby uzyskać pomoc.

4. Najpierw może być konieczne potwierdzenie swojej tożsamości, na przykład poprzez przesłanie dowodu tożsamości ze zdjęciem. Nie każdy będzie musiał przejść przez ten krok. Można kontynuować dopiero po sprawdzeniu Twojego zgłoszenia przez Facebooka.

5. Następnie należy wypełnić formularz danymi swojej firmy i klikając Dalej.

6. W następnym kroku należy wybrać swoją firmę z listy legalnych firm generowanych przez Facebooka. Jeśli Twoja firma nie widnieje na liście, zaznacz Brak dopasowania i kliknij Dalej.

Następnie, należy przesłać oficjalne dokumenty Facebookowi. Najpierw wybierz język dokumentu. Znajdź swój plik i kliknij Dalej. Jeśli Facebook wyrazi zgodę, nie będzie potrzeby wykonywania kolejnych kroków.

7. Po wybraniu firmy należy potwierdzić dane firmy, wybierając swój dostępny numer telefonu i otrzymując kod weryfikacyjny…

8. …lub poprzez zweryfikację domeny, dodając kod na swoją stronę firmową. Wykonanie obu czynności zazwyczaj jest dobrym pomysłem.

Po zakończeniu, otrzymuje się potwierdzenie, że Twoja firma została zweryfikowana. To może zająć trochę czasu. Można sprawdzić swój status weryfikacji, przechodząc do Centrum bezpieczeństwa w ustawieniach biznesowych Facebooka:

Udostępnij ten post:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email