ddt_blog_click_post_pl

Jak tworzyć klikalne posty do reklam na Facebooku?

Z reguły, posty na Facebooku to kompozycje tekstu i obrazu, które przekazują jakąś informację. Wpisy takie wzbogacają fanpage i sprawiają, że jest bardziej atrakcyjny dla użytkownika, a dla Facebooka bardziej wiarygodny.

Jednak istnieje sposób, by post na Facebooku został wzbogacony o dodatkową funkcję przenoszenia na konkretną stronę www.

Tworzenie klikalnych postów do reklam na Facebooku

Wejdź na Twoją stronę na Facebooku

Po prawej stronie widnieje przycisk Utwórz post kliknij w niego.

Po kliknięciu wyświetli się następujące okno:

W tym momencie możesz utworzyć zwykły post, który nie będzie posiadał możliwości kierowania na stronę. Jeśli chcesz je nadać, kliknij w widoczną poniżej opcję Narzędzie do publikowania.

Po kliknięciu powinna wyświetlić się następująca strona:

Następnym krokiem do wykonania będzie kliknięcie Utwórz post, który wywoła widok kreatora. Możliwe, że domyślnie załaduje się jego nowa wersja, która została pozbawiona pewnych opcji, dlatego, aby wywołać starą wersję, przejdź do opcji na dole karty.

Kiedy już wyświetli się widok starego kreatora, możesz przystąpić do tworzenia kreacji. Kliknij w Zdjęcie/film → Utwórz karuzelę zdjęć.

Następnie dodaj link do docelowej strony internetowej:

W tym momencie pozostaje jedynie dodać tekst do posta, oraz interesujące nas zdjęcia. Pierwsza grafika zazwyczaj zaciąga się samoistnie z metadanych strony, ale można ją odznaczyć po dodaniu dwóch kolejnych grafik.

Warto mieć na uwadze, że nagłówki również można edytować i dostosować do własnych preferencji.

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności kliknij przycisk Udostępnij teraz. Od tego momentu stworzona karuzela będzie widoczna na stronie na Facebooku, a każdy, kto kliknie w grafikę zostanie przeniesiony bezpośrednio do strony www, której link wklejony został wcześniej.

Trzeba jednak pamiętać, że niestety nie ma możliwości podpięcia wielu linków, więc każda grafika kierować będzie na tę samą stronę www.

Udostępnij ten post:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email